لنوو

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

در حال نمایش 12 نتیجه

لنوو

شرکت Lenovo Group Limited با نام اختصاری Lenovo یک شرکت فناوری چند ملیتی چینی می باشد که توسط گروهی از مهندسان آکادمی علوم چین، در سال 1984 تاسیس شد. دفاتر اصلی این برند در شهرهای پکن، هنگ کنگ و کارولینای شمالی (آمریکا) قرار دارند و همچنین چند مرکز تحقیقاتی لنوو در شانگهای (چین)، شنژن (چین)، یاماتو (ژاپن) و موریس ویل (ایالات متحده) مستقر هستند. در ابتدا این برند در زمینه ساخت تلویزیون فعالیت می کرد و پس از گذشت یک دهه از آغاز کار خود، اقدام به تولید کامپیوترهای شخصی نمود.

در بین سال های 1994 تا 2004، رایانه های ساخت خود را با مارک Lenovo عرضه کرد و در این مدت توانست با دارا بودن سهم فروش 30 درصدی در بازار این دستگاه، به برترین برند چین در این حوزه تبدیل شود. در دهه سوم فعالیت لنوو یعنی سال های 2004 تا 2014، این شرکت سیستم های آی بی ام (IBM) را خریداری کرد و توانست در رتبه 1 برندهای جهان در زمینه رایانه های خانگی قرار بگیرد.

مدل IBM یک استاندارد در صنعت ساخت کامپیوتر می باشد که اکثر رایانه های جهان با آن سازگاری دارند. در طی سال های بعد این برند توانست شرکت فناوری موتورولا را خریداری کند و کسب و کارهای چندگانه خود را مانند استراتژی 3S (ارائه راه حل های هوشمند برای سیستم معاملاتی سوخت) راه اندازی نماید. نهایتا در سال 2020 برند لنوو توانست اولین کامپیوتر 5G را به بازارهای جهانی معرفی کند.